Aleš a Irena Kubicovi
Kamenná Horka 15, Krásná Lípa
info@cottage.cz

Translation

ČeštinaDeutschEnglishPolski

Ubytování & Wellness & Jóga & Půjčovna & Výlety

Pravčická brána

Národní přírodní památka Pravčická brána (německy Prebischtor) je skalní útvar  nacházející se na území Národního parku České Švýcarsko přibližně 3 km od  Hřenska. Velikost brány je  26,5 metrů na šířku a 16 metrů na výšku. Pravčická brána je největší pískovcová skalní brána v Evropě. V okolní skalního masivu Pravčické brány je zámeček a restaurace Sokolí hnízdo. 

Pozor: díky vstupu na vyhlídky nad Pravčickou bránou přes restauraci Sokolí hnízdo se zde platí vstupné (25 Kč, 75 Kč) vlastníkovi zámečku, né NP České Švýcarsko. Aktualní otevírací doba a vstupné naleznete zde. Obvykle (v sezoně každý den od 10-18 otevřeno včetně restaurace Sokolí hnízdo, mimo sezonu jen o svátcích a o víkendu). Pravčičkou bránu však můžete vidět každý den jen vstup na vyhlídky je omezen, viz. text výše.


Na Pravčickou bránu se dostane z Hřenska po červené (polovina cesty je asfaltová silnice, za parkovné v Hřensku platíne minimálně 120 Kč)

Druhá a lepší možnost, jak dojít na Pravčickou bránu po červené z Mezní Louky (nebo z Mezné – bez parkovného). Pokud se Vám nechce jít tou samou cestou zpět, sejděte po červené dolů k hlavní silnici a jeďte zpět turistickým autobusem nebo po žluté turistické značce zpět na Meznou a Mezní Louku.