Hřensko

Hřensko (něm. Herrnskretschen) je jednou ze vstupních bran do Národního parku České Švýcarsko. Malá obec ležící na soutoku řek Labe a Kamenice se zcela soustředí na cestovní ruch. S nadmořskou výškou 115 m n.m. je nejníže položenou obcí ČR. Příroda je tu obdivuhodná,  mohutný kaňon Labe,  krásné údolí  podél řeky Kamenice s možností plavby na lodičkách v soutězce (Jízda soutěskami je možná v obou směrech na dvou úsecích – Edmundové a Divoké. Soutěsky jsou přístupné pouze plavbou  v loďce.).  Díky nízkým teplotám mezi skalami se zde daří horským rostlinám.

Aktuální informace o vstupném a provozu lodiček v soutězkách u Hřenska.

Česky

Edmundova soutěska a lodičky

Edmundova soutěska,dříve nazývaná Tichá je skalnatý kaňon řeky Kamenice. Soutěska začíná v obci Hřensko (žlutá turistická značka). Stěny tvoří strmé, často kolmé skalní stěny, vystupující nad úroveň hladiny do výšky 50 až 150 metrů.

V úseku, kde skály spadají přímo do vody, nahrazuje cestu plavba na lodích (s průvodcem pro 26 osob). Po vodě je možné urazit úsek 960 m, na který navazuje pěší stezka k Meznímu můstku, odkud je možné pokračovat dál do Divoké soutěsky nebo vystoupit po schodech do Mezné či do Janova.

Hřensko v Českém Švýcarsku

Hřensko - nábřeží plné hotelů

Hřensko (něm. Herrnskretschen) je jednou ze vstupních bran do Národního parku České Švýcarsko. Malá obec ležící na soutoku řek Labe a Kamenice se zcela soustředí na cestovní ruch. S nadmořskou výškou 115 m n.m. je nejníže položenou obcí ČR. Příroda je tu obdivuhodná,  mohutný kaňon Labe,  krásné údolí  podél řeky Kamenice s možností plavby na lodičkách v soutězce (Jízda soutěskami je možná v obou směrech na dvou úsecích – Edmundové a Divoké. Soutěsky jsou přístupné pouze plavbou  v loďce.).