Aleš a Irena Kubicovi
Kamenná Horka 15, Krásná Lípa
info@cottage.cz

Translation

Ubytování & Wellness & Jóga & Půjčovna & Výlety

Zimní výlet na Pravčickou bránu

Vyrazit na Pravčickou bránu v zimě má několik kouzel a jedno významné plus. Nikdo nikde a to včetně pokladníků na parkovišti a u vchodu. Můžete tedy v klidu posedět na vyhlídkách a rozhlédnout se po krajině ČeskoSaského Švýcarska.

Na Pravčickou se vydejte z Mezní Louky po červené turistické značce (Gabrielina stezka). Kousek za informačním centrem (mimo sezonu zavřeno) narazíte na Rysí stezku. Vkusně a důmyslně vytvořená interaktivní stezka, která pobaví a naučí děti i dospělé! Dále pokračujte po Gabrielině stezce (6 km na Pravčickou), kde vás naučné tabule a průvodci kněžna Elisalex Clary Aldringenová a strážce Národního parku dovedou až do cíle. Průvodce v elektronické podobě možné stáhnou zde.

V zimě, když jsou stromy bez listí, uvidíte Růžový vrch, obec Janov i samotnou Pravčickou. Otevírací doba na Pravčické je do 16 hodin (i malý bufet), restaurace Sokolí hnízdo má mimo víkend zavřeno (ne svátcích). Aktuální informace Otevřeno/Zavřeno zde. Z Pravčické buď zpět stejnou cestou nebo 2 km dolů k rozcestí 3 prameny a pokračovat po žluté na Meznou a zpět. Turistický autobus 434 Hřensko – Mezní Louka v zimě jezdí omezeně, více www.idos.cz.

Tip: Určitě si vezměte pevnou kotníkovou obuv. Proti-skluz na botách přijde také v hod. More tips in English for winter in Bohemian Switzerland here.


Publikováno:18.1.2016  -  Štítky:Výlety  -  Tagged: , , ,