Aleš a Irena Kubicovi
Kamenná Horka 15, Krásná Lípa
info@cottage.cz

Translation

Ubytování & Wellness & Jóga & Půjčovna & Výlety

3. den v Českém Švýcarsku – lodičky Obere Schleuse

Třetí den v Českém Švýcarsku si možná  začnete říkat, že to zde nelze všechno za těch pár dní dovolené stihnout. Když to nejde pěšky, zkuste to na kole. Půjčit kolo můžete zde.

Nasedněte na kolo v Krásné Lípě a vydejte se směrem na Kyjov (směr Mikulášovice, cyklostezka 3013). Za 15 min zastavíte u hostince Fakulta, kde odbočíte z hlavní silnice a pojedete Kyjovským údolím podél řeky Křinice. Během cesty na vás číhají skalní masivy s vyhlídkami, posezení na Turistickém mostě a hraniční přechod v zaniklé vesnici Zadní Doubice.  Kilometr za přechodem narazíte na německé straně na rozcestník, kde se držte směru Hinterhermsdorf (stoupání). Hinterhermsdorf je malebná vesnice planá roubenek. Uprostřed vsi je informační centrum a restaurace.  Ze vsi vede asfaltová cesta s ukazateli na Obere Schleuse, kde je přístaviště výletních lodiček. U pokladny v klidu zaparkujte kola, zakupte vstupenku (5EUR) a vydejte se na příjemnou plavbu lodí (20 min). Zpět ke kolům se vrátíte pěší cestou která lemuje řeku.

Nyní je na vás. Jestli zpět do Krásné Lípy pojedete stejnou cestou (nejkratší možnost) nebo se vydáte přes Zadní Jetřichovice (přechod) a nebo zpět půjdete chvilku pěšky s kolem proti proudu (již né přes Hinterhermsdorf) a dojdete do Zadní Doubice a zde můžete vyrazit ještě do osady Kopec, Brtníky po modré turistické značce. V osadě Kopec je príma posezení v hostinci U Oty. Tak si cestu rozmyslete:)

Plavba pro turisty je na původním dřevařském splavu v provozu od Velikonoc do konce října.   Aktuální informace na www.hinterhermsdorf.de