Aleš a Irena Kubicovi
Kamenná Horka 15, Krásná Lípa
info@cottage.cz

Translation

Ubytování & Wellness & Jóga & Půjčovna & Výlety

Plavba na lodičkách na Horním splavu Obere Schleuse

Víte, že když projedete Kyjovským údolím do Zadní Doubice, překročíte hranici s Německem, tak za chvilku můžete plout na lodičkách v soutěsce Křinice u města Hinterhermsdorfu? Během půlhodinové plavby uslyšíte historky (pouze v němčině) o zdejší skalnaté krajině a ostrově lásky. Můžete jet tam i zpět, nebo si zakoupit pouze jednosměrnou jízdenku a zpátky se vydat pěšky po úzké cestičce podél řeky.

Plavba pro turisty je na původním dřevařském splavu v provozu od Velikonoc do konce října. K soutěsce se dostanete pěší / cyklo trasou podél Křinice z Kyjovského údolí po červené turistické značce přes Zadní Doubici. Tady překročíte státní hranici dále po cestě musíte překonat jeden rozbitý můstek a na kole dojedete buď nad lodičky, kde uzamknete kola a půjdete 5 min pěšky dolů k řece nebo objedete hřeben a dorazíte přímo k řece.

Další (delší (cca 5km), ale pro cyklisty přijemnější cesta ) vede od státní hranice přes malebnou vesnici Hinterhermsdorf. Na místě je i občerstvení. Další cesta k lodičkám vede z Mikulášovic přes rozhlednu Weifberg.

Aktuální informace na www.hinterhermsdorf.de/

Provozní doba: Od Velikonoc do konce říjnaPo – Pá 9:30-16:30, So, Ne 9:00-17:00

Jízdné: Dospělý 5,- EUR, Dítě3,- EUR