Aleš a Irena Kubicovi
Kamenná Horka 15, Krásná Lípa
info@cottage.cz

Translation

Ubytování & Wellness & Jóga & Půjčovna & Výlety

1. den v Českém Švýcarsku

Jak strávit jeden jediný den v Českém Švýcarsku? Tip na pěší výlet o vzdálenosti 13 km. Začněte na Mezní Louce u Hřenska (možné parkovat vůz za min. 120 Kč/den, WC je v hotelu Mezní Louka hned u parkoviště ). V infomačním centru U Fořta si dokupte zásoby na tůru a vyražte po červené turistické značce (Gabrielina stezka) až k Pravčické bráně. Obviklou chůzí dorazíte k Pravčické za 70 minut. Doporučuji se ale zastavit (odpočte hned po 300 metrech od startu) a projít sí novou Rysí stezku.

Během cesty vás hraběnka Edmunda Claryho-Aldringena provází přes informační tabule a vysvětluje tajemství zdejší přírody. Pod Pravčickou bránou je restaurace Sokolí hnízdo. Pěkné fotogenické místo s možným posezením na terase. Aby jste se však jsem a na Pravčickou bránu dostali, musíte zaplatit poplatek místnímu provozovateli. Osobě si myslím, že výhledy za to stojí.

Ze Sokolího hnízda půjdete dále po červené turistické značce a asi po 30 min. dorazíte na rozcestí Tři prameny. Zde pokračujte po silnici okolo parkoviště až narazíte na rozcestník na začátku obce Hřensko se šipkou Edmundova soutěska. Pohostinství v Hřensku není žádná sláva, proto doporučuji vydržet a pokračovat směr lodičky proti proudu řeky Kamenice po žluté turistické značce (40 min).

Za lodičky se platí, ale platba je pěkná, vyprávění „kapitána a průvodce“ vtipné. Plavba trvá 20 minut. Na konci plavby je opravené rychlé občerstvení a často tu hoří oheň pro opékání. Pokud si chcete dát nějakou hotovku. Další dobrá možnost na vás čeká v restauraci Na vyhlídce v obci Mezná Z lodiček běžte 10 min na rozcestí Mezní můstek, přejdete řeku a po zelené turistické značce se přes prudké stoupání (500m) dostanete do obce Mezná a pak zpět na Mezní Louku.


Publikováno:17.3.2018  -  Štítky:Výlety  -  Tagged: , ,