Výlety na sněžnicích v Českém Švýcarsku

Když České Švýcarsko a Lužické hory zavalí závěje sněhu. Hned nasazuji sněžnice a vydávám se překonávat přírodu.  Podívejte se jaké výlety si můžete naplánovat a pokud nemáte sněžnice a chcete je vyzkoušet (vysvětlím), nabízíme možnost zapůjčení sněžnic v Českém Švýcarsku pro dospělé i děti včetně holí.

Česky
Štítky: 

Na sněžnicích za ledopády

Ledopády se vytvářejí v údolích a roklích na skalách po celém Národní parku Českém Švýcarsku. Nejznámější rostou podél Vlčího a Brtnického potoka ve východní časti parku. Nejčastěji ledopády rostou leden-březen. Velmi však záleží na počasí.

Kde výlet začít? 

A) Obce Brtníky  apak po zelené na Šternberk....

B) Obec Kyjov u Krásné Lípy, parkoviště u hostince Na fakultě, po červené směrem k jeskyni víl

C) Udolí U jezevce, pod obcí Vlčí hora

Na sněžnicích na horu Jedlová

Výstup na třetí nejvyšší horu Lužických hor, Jedlová (774 m.n.m.), by se mohl jevit jako velmi rychlý a snadný. Když však přidáte několik desítek centimetrů prašanu a vyberete si neznačenou a neprošlapanou cestu, náhle se objeví horské překážky, které by tu málokdo čekal a hravě překonal. S pomocí sněžnic a nordic holí jsme šli trasu začínající v Jiřetíně pod Jedlovou tři hodiny a čím více jsme se přibližovali k vrcholu, tím více se nám ztráceli sněžnice i hůlky v hlubokém sněhu.