Výlety na kole Český Švýcarskem

Vidět Česko Saské Švýcarsko ze sedla kola, e-kola má  své kouzla. Poklidně se přepravíte za jeden den  z místa A do místa B.  Neřešíte placené  parkování a jste ohleduplní k přírodě. Pozor v národních parcích můžete na kole jet pouze po vyznačených cyklostezkách.
 Různe typy kol a příslušenství vám rádi zapůjčíme zde
Koukněte na cyklovýlety, které jsme projeli a otestovali vlastním  tělem (některé i s dětmi).  

Česky

Výlet na kolech podél řeky Mandavy k jezeru Olbersdorfer see

Aby si děti užily výlet na kole, chce to mít pořádný cíl a rovinku k tomu. Dobrý výběr je šlapat podél řeky Mandavy z německého Großschönau k písčitým plážím u jezera  Olbersdorfer see (u města Zittau).  

V Großschönau, přes Varnsdorf jste co by dup,  bezplatně zaparkujete u kostela a vyrazíte mezi vypíglovanými podstavkovými domy směr  Hainewalde. Cyklostezka je značena zelenými čtvercovými tabulkami. U Hainewalde můžete přibrzdit u bylinkové zahrady nebo u zámku Schloss Hainewalde, 

Plavba na lodičkách na Horním splavu Obere Schleuse

Lodičky v NP Saské Švýcarsko - ObereSchleuse

Víte, že když projedete Kyjovským údolím do Zadní  Doubice, překročíte hranici s Německem, tak za chvilku můžete plout na lodičkách  v soutěsce Křinice u  města Hinterhermsdorfu?  Během půlhodinové plavby uslyšíte historky (pouze v němčině) o zdejší skalnaté krajině a ostrově lásky. Můžete jet tam i zpět, nebo si zakoupit pouze jednosměrnou jízdenku a zpátky se vydat pěšky po úzké cestičce podél řeky.