Krásná Lípa

náměstí v Krásné LípěKrásná Lípa je město s cca 3600 obyvateli a leží v severovýchodní části okresu Děčín. Městem protéká řeka Křinice, která pokračuje přes  Národního park České Švýcarsko do Labe. 

Krásná Lípa vznikla ke konci  13. století. Prvními osadníky bylo zřejmě na 30 rodin kolonistů z Horních Frank. První písemná zmínka pochází z roku 1361, kdy jako majitel vsi je doložen Vaněk z Vartemberka. S nástupem luterství je Krásná Lípa v roce 1551 zmiňována jako celá luteránská. O zhruba 100 let později následoval úplný návrat ke katolicismu.  V roce 1731 byla ves císařem Karlem VI. povýšena na městys, v téže době se rozvíjela výroba a zpracování textilu. K povýšení na město došlo v roce 1870, kdy textilní výroba již měla průmyslový charakter. Vedle rozvoje průmyslu je 2. polovina 19. století spjata také s rozvojem turismu, 23. srpna 1885 byl v Krásné Lípě založen Horský spolek pro nejsevernější Čechy, který se zasazoval o vytváření turistické infrastruktury. V roce 1910 mělo město okolo 7000 obyvatel, v důsledku poválečných odsunů tento počet klesl po roce 1945 na zhruba 3100. Od roku 2000 je město sídlem Správy národního parku České Švýcarsko.  Možnosti ubytování v Krásné Lípe zde
Oficiální stránky města naleznete na www.krasnalipa.cz
 
Česky

Apartmán COTTAGE v Krásné Lípě

Cena: 
950 Kč/apartmán/den 6000 Kč/apartmán/týden přistýlka (palanda) nebo dětská postýlka 200 Kč/den pes 100 Kč/pobyt cena vč. všech poplatků
Popis: 

Nový apartmán v klidné části blízko města Krásná Lípa (20 min. chůze od centra).

Krásná lípa - brána do NP České Švýcarsko

Krásná Lípa - Křinické náměstí

Krásná Lípa je město s cca 3600 obyvateli a leží v severovýchodní části okresu Děčín. Městem protéká řeka Křinice, která pokračuje přes  Národního park České Švýcarsko do Labe. 

Výlet Krásnolipskem

arboretum Sněžná

Místa: Zahrady, Vlčí Hora, Rozhledna Vlčí Hora, Arboretum Sněžná, Krásný Buk, Krásná Lípa

Město Krásná Lípa bývalo za první republiky důležitým průmyslovým centrem. Pojďme se na začátek cesty podívat, jaké to zde bylo tenkrát.

Kulturní Léto v Krásné Lípě 2015

Dorazili jste na výlet nebo plánujete navštívit město Krásná Lípa. Výborně. Podívejte se na ucelený kalendář kulturních akcí.

Cyklistická kola

Popis: 

Nabízíme k zápůjčení cyklistická treková kola (dámská/pánská).  Je možné zapůjčit 8 kol (ihned) až 14 cyklistických kol (po domluvě). Kola jsou určena klasickým a středně sportovním nadšencům.

Cena: 
300 Kč/ks/den

Chalupa Vlčí Hora

Cena: 
sezóna (leden, únor, Velikonoce, červen až září, prosinec) 1800/Kč noc (3 a více nocí ) mimosezóna (březen až květen, říjen, listopad) 1500 (3 a více nocí )
Popis: 

Ubytování v klasické roubené chalupě  pod  rozhlednou na Vlčí Hoře (5 km od Krásné Lípy) na samotě u lesa.

Město Krásná Lípa vyhlašuje soutěž - Léto v Krásné Lípě

Pokud v letošním létě bude jedním z vaších cílů i Krásná Lípa a budete se zde i ubytovávat, neváhejte a přihlašte se do soutěže "Léto v Krásné Lípě". Stačí vyplnit soutěžní formulář a spolu s potvrzením o ubytování je zaslat elektronicky nebo poštou. Kromě zážitků můžete svůj pobyt u nás zúročit i milou výhrou... Více na soutěžním letáku a formuláři.

Tenis v Krásné Lípě i v zimě

Tenisové kurty v Krásné Lípě

Zimní počasí v NP České Švýcarsko zatím moc běžkařům nepřeje. Zimní sportovní potřeby zatím nechte doma. Chcete-li si však zasportovat za každého počasí. Přivezte si na sever tenisové či squashové rakaty. Tenisový areál v Krásné Lípě nabízí 2 tenisové kurty v hale. Rezervace tenisu zde (registrace).

Zimní procházka po Kamenné Horce u Krásné Lípy

Kamenná Horka u Krásné Lípy

I v zasněžených měsících a že jich je tady na severu hodně lze trávit s dětmi spoustu času venku. Na Kamenné Horce u Krásné Lípy jsou koně i ovečky venku. Cesty jsou zasněžené, dá se tedy jezdit na saních a bobech. Při dobré viditelnosti se  v dálce  ukazují kopečky Lužických hor. Foťáky určitě sebou.

Stránky

Subscribe to RSS - Krásná Lípa