Jetřichovice

Novodobý rozvoj turistického ruchu v okolí Jetřichovic nastal již v 19. století, když turistický klub zpřístupňoval Českosaské Švýcarsko. Obec byla využívána jako letovisko a vznikla v ní řada hostinců a penzionů. Jetřichovice jsou oblíbeným turistickým cílem, mají výhodnou polohu pro výlety do okolí. V obce se nachází Národní park České Švýcarsko (sídlo lesní správy). Trochu problém je tu s parkováním. Kapacita místních soukromých parkovišť je v sezóně nedostačující. Proto vám asi nezbyde než nechat auto na hlavní cestě, která vede do Hřenska. V centru obce je turistické informační centrum. Určitě vám zde dobře poradí a doporučí výlet na  Vilemíninu stěnu  a Mariinu vyhlídku.

Česky

Jetřichovice a výlet do Pfeiferova lesíku

Jeden ze čtyř nových okruhů nejen pro rodiny s dětmi jsou v Jetřichovicích a okolí. Okruh Pfeiferův lesík začíná u kostela a vede po modré značce novou lipovou alejí s krásnými výhledy do okolí. Cestou najdete kočičí lavičku odkud máte přehled o hlavních dominantách Jetřichovicka: Vilemínka, Mariánka, Falkenštejn. Po cestě dál přijdete k prastarému dubu, zde si můžete přečíst o historii místa a dále se řídítě značkami ve tvaru fajfky.

TIP: Pěší výlet s průvodcem na Jetřichovické vyhlídky

Krátký, celodenní pěší výlet trochu do kopečka, trochu z kopečka. Dojdeme na vyhlídky a hrádky okolo Jetřichovic, po cestě nás čeká zábavná a vědomostní soutěží nejen pro děti. Děti mohou používat chytrý mobil. Mobilní aplikace a rádce  jim pomůže vyřešit otázky.

Delká výletu:  7 km

Pěší výlet lze absolvovat z Tokání a z Jetřichovic. Vždy dojdeme přes vyhlídky a zpět:).

Jetřichovické skály plné podzimních barev

Marinina vyhlídka - pohled na Růžový vrch
Marinina vyhlídka
Vilemina
Jetřichovické stěny

Fouká,… zase fouká,… listí se před našima očima mění do barevných kreací  a šustí nám pod nohama. Vydáváme  se z Jetřichovic na Mariinu skálu s vyhlídkou (428 m.n.m). Převýšení z Jetřichovic je 200m  a jelikož je vzdálenost od parkoviště 1 km dám si s dítětem v krosničce pěkně do těla. Po rovině se jde pouze k bývalé prvorepublikové zotavovně pro děti. Určitě to bylo fajn se zde zotavovat. Nyní by spíše potřebovala zotavit budova.  Po pískové cestě poseté schody  postupujeme vzhůru mezi barevnými stromy. Za 30 minut  jsme ze soutěsky na cestě plné kořenů.