Hurá na výlety v Českém Švýcarsku

Píšeme o výletech, které jsme absolvovali na vlastní pěst v Národním parku České Švýcarko, v CHKO Lužické Hory a ve Šluknovském výběžku. 

Pro rodiny s dětmi  Na sněžnicích  Na kolečkových bruslích   Na koloběžkách  Po hospůdkách  Pěší výlety  Cyklistické výlety

Česky

Andrenalin a pot v Lužických horách na kole!

Namažte si svaly a řetěz a vyražte dobývat vrcholky Lužických hor - Jedlová, Luž čekají ...

TOP3 ze Saského Švýcarska

Kurort Rathen, Bastei, Bad Schandau místa jako z pohádky

Schramsteine – výlet za dobrodružstvím v kraji

Schrammsteine (Šrámové kameny) je skalní pískovcový masiv mezi městem Bad Schandau a Hřenskem. Z vrcholu je krásná kruhová vyhlídka na okolní skalní věže, Labský kaňon, pevnost Königstein a další skvosty Saského Švýcarska.

Jak se od Labe dostat nahoru?

Peklo pro děti

Národní přírodní památka Peklo se nachází v údolí Robečského potoka mezi obcí Zahrádky a městem Česká Lípa. Údolím je vedena naučná stezka Peklo, hojně navštěvovaná zejména na jaře kvůli kvetoucím bledulím.

Zaparkujte bezplatně před zámkem Zahrádky a vydejte se po červené značce přes zámecký park. V zámeckém parku jsou nové dětské prolejzačky. Po hliněné cestě dorazíte brzy do údolí, kde na vás vybafnou skály, jeskyně, fotogenické roubenky v osadě Karba a starý železniční viadukt.

Pěšky z Kyjova do Krásné Lípy

Projdeme si malebné Kyjovské údolí podél řeky Křinice, která zde vytvořila soutěsku se skalními útvary. Vylezeme na vyhlídky (Kínského vyhlídka), probádáme zdejší faunu, floru a historii (loupežníci, cestovatelé, mlynáři). Cestou zpět objevíme zdejší architekturu podstávkových domů na Kamenné horce a  bude nás provázet nejstarší naučná stezka v ČR, Köglerova. 

Tip: Lze absolovat i s dětmi, které rádi chodí pěšky :). Nelze s kočárky.

7-10 km pěšky (dle zvolené trasy)

Výlet za pohádkovými místy Saského Švýcarska

Místa: Kurort Rathen, Bastei, Bad Schandau

2.den Na Jetřichovické vyhlídky pěšky, dolů na koloběžce

Co dělat druhý den v Českém Švýcarsku? Rozhlédněte se z Jetřichovických stěn a sjeďte dolů na koloběžce.

Výlet Krásnolipskem

arboretum Sněžná

Místa: Zahrady, Vlčí Hora, Rozhledna Vlčí Hora, Arboretum Sněžná, Krásný Buk, Krásná Lípa

Město Krásná Lípa bývalo za první republiky důležitým průmyslovým centrem. Pojďme se na začátek cesty podívat, jaké to zde bylo tenkrát.

Výlet za tajemnstvím přírody v Národním parku

V národním parku České Švýcarsko jsou tajná místa, kde objevíte chráněné rostliny. Kyjovské údolí (3 km od Krásné Lípy)  je 5 km dlouhý skalnatý kaňon, který je hustě zalesněný a na obou stranách ho lemují pískovcové skaly.  Řeka Křinice  protékající celým údolím poskytuje útočiště různým živočichům a chráněným rostlinám. Křinici z postranních nepřístupných  roklí doplňují potůčky, jako například Bystrý potok u rozcestníku „Pod Praporkem“. Zde můžete odbočit ze značené červené turistické značky vlevo směrem na skalní masiv s názvem Klenotnice.  Například v této rokli se drží tzv.

Třetí den v Českém Švýcarsku – Lodičky Obere Schleuse

Třetí den v Českém Švýcarsku si možná  začnete říkat, že to zde nelze všechno za těch pár dní dovolené stihnout. Když to nejde pěšky, zkuste to na kole. Půjčit kolo můžete zde. 

Stránky

Subscribe to RSS - Hurá na výlety v Českém Švýcarsku