Doubice

Stará hospodaDoubice

 

Nějmenší obec v okrese Děčín je Doubice (něm. Daubitz). Je položena na okraji rozhraní Lužických hor a Národního parku České Švýcarsko. Původní obyvatelstvo bylo vysídleno po roce 1945, dnes obec slouží převážně rekreaci, má cca 100 stálých obyvatel. V Doubici je asi nejvíce hospod a penzionů na stálý počet obyvatel. K nejznámějším patří Stará hospoda uprostřed obce s dětským parkem (vyřezávané a kamenné sochy)

Česky

Lyžařské stopy v Doubici

Novinkou letošní zimy v Českém Švýcarsku jsou upravené běžkařské stopy v obci a okolo obce Doubice.  Vyražte tedy vozem, zaparkujte před hudebním klubem Fabrika nebo před restaurací Stará hospoda v Doubici, nasaďte běžky a kochejte se zimní krajinou v upravené lyžařské stopě.

Hurá na koncerty v NP České Švýcarsko

Stará fabrika v Doubici

Je v NP České Švýcarsko kam zajít za živou hudbou?  Většina turistů si asi řekne, že tady v hlubokých skalách nic není. A ejhle, na okraji NP České Švýcarsko v malé obci Doubice, je místo s názvem Stará fabrika. Fabrika je hospoda, bar,  ateliér, ubytovna a hlavně i hudební klub,  který nabízející pestrou škálu  koncertů.  Kdo nezažil, neuvěří.