České Švýcarsko - mapy

I když nyní frčí online mapy.cz, kde můžete nalézt i dobře zpracované mapy Českého Švýcarska doporučuji mít sebou na výlet i náhradní (papírový) zdroj informací. V Národním parku není často mobilní signál a baterie mobilu se rychle vybíjejí. Všechny mapy také naleznete v informačním centru Krásní Lípa.

Česky

Průvodce a mapa Labské stezky

Průvodce s mapou pro německou i českou část Labské stezky. Naleznete v něm informace o certifikovaných službách a možnostech ubytování pro cyklisty včetně kontaktních údajů (telefon a adresa).

Dále naleznete orientační mapy jednotlivých úseků stezky, které vám poskytnou informace o tom, v jakém místě se právě nacházíte a dále informace o hlavních atrakcích podél Labské stezky, lodním spojení, přívozech a řadu dalších. V případě poruchy vašeho kola je zde seznam cykloservisů. 

K stažení v příloze. 

Mapa Lužických jezer v Sasku

Mapa Lužických jezer - inline stezky

Mapa Lausitzen Seenland (Lužických jezer ) mezi saskými městy Senftenberg a Hoyerswerda nabízí perstrou škálu na koupání v zatopených bývalých dolech a to nejen to. Okolo jezer často vedou perfektní asfaltové cyklostezky (zelené značení na mapě = inline stezka neboli Skatestrecke). U většiny stezek se dá jednoduše zaparkovat (někdy zde jsou parkovací hodiny) a od vozu jednoduše vyjít na pláž nebo výlet na kolečkových bruslích okolo jezera